Výstavy

2023, Výstava a setkání Víno na plátně, Březno u Chomutova

https://www.facebook.com/profile.php?id=100087456977538

Víno Na Plátně aneb netradiční výstava obrazů, spojená s degustací vína a jídla, doplněná o klasickou hudbu. Ve spolupráci s vínem Herko jsme pro Vás vybrali osm druhů výborného vína z Troskotovic a rozdělili je mezi osm malířů z Chomutova a okolí, které Vám budeme postupně představovat. Umělci dostali jednoduchý úkol: namalovat obraz při pití vína. Vzniklá díla budete moci zhlédnout 1.4.2023 ve Stodole Březno a jednotlivá vína ochutnat. Chybět nebude ani vymazlený catering od firmy PS Catering a klasická hudba v podání Riccio Quartetto. Přinášíme do Chomutova něco nového, přijďte si s námi první dubnový večer užít trochu jinak!

Je nám ctí představit Vám další úžasnou malířku, která bude na výstavě Víno Na Plátně vystavovat svůj obraz inspirovaný Ryzlinkem Rýnským. Elizabeth Ida Novotná (narozena 29.7.1974 v Chomutově)Abstraktní malířka a ilustrátorka.1988 – 1992 absolvovala Střední průmyslovou stavební školu v Kadani1996 roční soukromé studium figurální kresby v Praze1997 se hlásila ke studiu na AVU do ateliéru kresby. V roce 2013 se po dvaceti letech života na různých místech v Čechách a zahraničí vrátila zpět do rodného Chomutova, kde žije a působí i v současnosti. Od roku 2006 se věnuje kresbě a malbě intenzivně.
Ve svém portfoliu má mnoho ilustrací pro dospělé i děti, a mnohé její práce jsou v zahraničí. Od roku 2017 tvoří hlavně abstraktní malbou, protože tato technika jí umožnuje lépe se výtvarně vyjádřit. V malbě se dotýká otázek kdo jsme, co je v nás, témat přírodních cyklů a hledání něčeho vyššího, co nás přesahuje, jak mentálně tak časově.Volnou tvorbu rozděluje do několika serií: ČÁRKY (Scarabeus, experimentální Prkenná série,…), EMOCE / VNÍMÁNÍ (Emoce, Teplo, Bez názvů,…) a série VLNY.
Aktuálně pracuje na svém novém výtvarném projektu „LIDI / PEOPLE“. Malby, ve kterých používá obrysy části těl skutečných lidí a zobrazuje na nich jejich reálný nebo smyšlený příběh.
Samostatnou oblastí v její tvorbě je řada tzv. osobních maleb (na objednávku). Malby jsou inspirované příběhem malovaného člověka.Je součástí uměleckého spolku Skupina F, založenou Českými galeriemi. Pravidelně vystavuje od roku 2010 (Krakow, Praha, Chomutov, Liberec, Rakovník, Žatec,…) Její ilustrace jsou ve 12 knihách. Poslední kniha s jejími malbami vyšla v USA a ČR v roce 2022 s názvem „Asking Answers Finding Questions“ od Donna Halla. Zastoupena je v soukromých sbírkách v České republice, USA, Egyptě, Francii, Polsku i Německu.

Vstupenky na Víno Na Plátně jsou k dispozici na https://hkb.enigoo.cz/app/vinonaplatne a cena zahrnuje vstup na výstavu, degustaci osmi druhů vína, catering k jednotlivým vínům a koncert Riccio Quartetto. 🍷Budeme se na Vás těšit 1.4.2023 od 17 hodin ve Stodole ve Březně u Chomutova. Tým VNP

Obraz Vlny (barevné), byl prodaný během večera v aukci.

Sdílejte!