Knihy

NEUVĚŘITELNÉ PŘÍBĚHY Kvintína Kytijána a Dona Fukarína

Rok vydání: 2018
Autor: Helena Štochlová
Vydavatel: powerprint, Praha
Ilustrace: Ida Elizabeth Novotná

Za všechno mohou naše pohádkové víly, které většinu roku, jakmile se rozední, chodívají na pražskou Kampu. Jsou tak lehké, že s pomocí větru vyskočí na zídku u Vltavy, tam chviličku sedí, klinkají nožkama a chichotají se. 
Potom seskočí, utvoří dlouhou řadu a běží tanečním krokem kolem celého parku. Jejich kamarád vítr je rád při tanci doprovází. Létá za nimi, převaluje se u toho a rozcuchává jim vlásky, až jim z nich opadávají ozdoby. 
Jednou takhle víle Anince utrhnul kus světlounce zelené stuhy a pak do něj tak dlouho dul, až z něj vytvořil malý míček. 
A tak když jednoho večera Aninka chtěla chytit ten vyfoukaný míček a nakláněla se za ním, uslyšela z rohu dětského pískoviště tichý pláč. Rozhlédla se a spatřila malého dřevěného panáčka. Ležel pohozený na pískovišti. Byl tak malinký, že když ho vzala do ručky, vešel se jí do dlaně. A tady někde začíná náš příběh.

Milé děti, určitě znáte pražskou Čertovku a její chobotničky. Ale slyšeli jste už o malém dřevěném panáčkovi a jeho větrném kamarádovi? Panáček se jmenuje Kvintíno a jeho kamarád Fukaríno. Je to malý legrační větřík. Vypadá jako buclatý delfínek. Odfoukává v uličkách Malé Strany spadané listí a čeká, až půjde nějaká skupinka turistů, aby mohl poslouchat výklad a sfoukávat čepice a klobouky. Proto mu uličky plné turistů vůbec nevadí! Čím víc turistů, tím větší zábava! Založil si dokonce i vlastní cestovní kancelář. Ptáte se jak to udělal, kdo byl jeho prvním cestujícím a kam se vydali? No, nechte se překvapit.

Knihu si můžete zakoupit zde:  https://www.kosmas.cz/knihy/253555/neuveritelne-pribehy/

Ukázka ilustrací:

Sdílejte!